Mądrość kobiet ma swoje korzenie w odległej przeszłości. W mitach starożytnej Grecji królowała Atena Pallada, bogini mądrości i sprawiedliwej wojny. Na cześć Ateny budowano świątynie, poświęcano jej wiersze. Ale dla Greków mądrość oznaczała sprawiedliwość, siłę, umiejętność znajdowania właściwego wyjścia z trudnych sytuacji, a nie sztuczki i kobiece podstępy. 


Kultura indyjska jest również pełna tajemniczych kobiecych znaków. Na przykład, mała czerwona kropka (bindi), którą dziewczęta umieszczają w obszarze między brwiami, jest tylko jednym z symboli wielbionej mądrości. Uważa się, że jest to miejsce, gdzie znajduje się trzecie oko kobiety i szósta czakra, ajna, którą bindi zakrywa, zapobiegając wydostawaniu się energii z ciała na zewnątrz. Jest to stały atrybut we wszystkich wizerunkach hinduskich bogiń.


Kobiety wedyjskie od dawna posiadały dar mądrości. Zgodnie z Wedami, żeńska energia Shakti jest podstawą całego wszechświata. Jeśli życie rodzi się w ciele kobiety, w rękach kobiety rozkwita - takie są prawa wedyjskie. Słowiańskie kobiety otaczały mężczyzn swoją opieką i wsparciem, napełniały ich światłem, zdolnym przenosić góry. Dlatego uważano, że jeśli mąż coś osiągnął, to przede wszystkim zawdzięcza to żonie.


Ponieważ kobiety były tak ważne dla tej kultury, na talizmanach i amuletach przedstawiano wiele symboli. Chronili, dawali im radość i harmonię, ułatwiali jak najszybsze poczęcie dziecka. Makosh, wedyjski symbol kobiecości, jest interesujący. Makosz był jedną z czołowych postaci w panteonie pogańskich bogów. Była opiekunką zamężnych, gospodarnych kobiet i rządziła losem. Ale co najbardziej zaskakujące, Makosz przyczyniła się do odkrycia intuicji i daru jasnowidzenia - najwyższego stopnia kobiecej mądrości.


Podczas tego zestawu kursów:

  • poznasz swój typ intuicji
  • poznasz techniki pracy z ciałem, wizualizacją
  • połączysz się z swoim Wyższym Ja, żeby uzyskać podpowiedzi, których w tej chwili potrzebujesz
  • poznasz techniki, których możesz używać w Twojej codzienności kiedy sięgasz po wewnętrzną mądrość


Kursy Prowadzi Tatiana Pałucka

Coach Pracy z Podświadomością i Energią Kobiecą. Jej misją jest Budzenie Światła Kobiet i cel ten realizuje poprzez wsparcie swoich podpiecznych w rozwoju osobistym. W swojej pracy stosuje Zen-Coaching, Art-Transformation i Terapię Ruchem i Tańcem.


Ma za sobą ponad 7 000 godzin pracy z kobietami na planie zdjęciowym, coachingach i warsztatach oraz 8 lat intensywnej pracy nad sobą i 4 lata poznawania technik coachingowych, m.in. szkola Art Transformation (coaching art, praca z energią i nieświadomością), I i II stopień Reiki, szkolenie Zen-coachingu, Kurs Terapii Tańcem i Ruchem, Integralne Studium Rozwoju Osobistego dla Trenera i Lidera, warsztat “Fundamentalne podstawy pracy z ciałem” w ośrodku IBA – terapia tańcem i ruchem, warsztaty “Alchemia. Warsztaty z nieświadomością” w pracowni psychologicznej Refleksja, warsztat "Tajemnice Storytellingu" Heuristica, warsztaty “Ciało. Kobiecość. Seksualność.” Patrycji Załug, kurs “Podstawy psychologii Jungowskiej” wykładowcy i psychologa Lany Taiges.

Kup teraz pakiet "Kobieca Intuicja. Kobieca Mądrość":